WOJCIECH CHYLIŃSKI II VICE MISTRZEM POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW

WOJCIECH CHYLIŃSKI II VICE MISTRZEM POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW

W dniach 23-26 sierpnia na podwarszawskim polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC odbyły się po raz XI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. W tym roku turniej rozgrywany był w nowej formule – t.j. dwa dni Stroke play brutto oraz dwa dni Match play. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w tym roku prezentujący bardzo dobrą formę sportową Wojciech Chyliński zajął III miejsce na tym turnieju. Jest on II Vice Mistrzem Polski Młodzieżowców na sezon 2018/2019! 

Po dwóch dniach rund Stroke play brutto Wojtek zajmował II miejsce w klasyfikacji generalnej. Ta pozycją dała mu szansę do walki o medale podczas Match play’ów. Pierwszy ćwierćfinałowy mecz rozgrywał z Mikołajem Geritzem. Od początku nie było łatwo, ponieważ Wojtek podczas tego meczu przegrywał nawet 4 down, by finalnie rozstrzygnąć ten pojedynek na własną korzyść z wynikiem 2up! Kolejny mecz o finał, w którym nasz Zawodnik musiał uznać wyższość Bartka Plackowskiego (wynik 5&4). Ostatni mecz był walką o „być albo nie być”- t.j. o brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców! Rywalizacja z Marcinem Boguszem obfitowała w niezwykłe emocje. Na początku to nasz Klubowicz spokojnie prowadził 4 up, następnie ogromna przewaga stopniała do remisu na 17 dołku i tak losy tego pojedynku, rozstrzygnęły się na ostatnim dołku nr 18. Wojtek wygrał trafiając putta na birdie z 4 metrów.

W tak pięknym stylu, podczas bardzo zmiennych i trudnych warunków pogodowych, po czterech dniach rywalizacji…Wojciech Chyliński został II Vice Mistrzem Polski Młodzieżowców! 

Należy pamiętać, że dobry klub tworzą WSZYSCY zawodnicy. Młodzi jak i ci bardziej doświadczeni. Zwycięstwa i sukcesy tych młodszych i tych nieco starszych są dla całego klubu TAK SAMO WAŻNE, bo to one decydują o sile i pozycji SPAR Polska Golf Club w polskim golfie!

Cieszymy się, że w naszym klubie mamy tak ambitnych i zdolnych Zawodników z każdej kategorii wiekowej jak i handicapowej!

A dla Wojtka jeszcze raz serdeczne gratulacje!! 🙂