IV MISTRZOSTWA SPAR POLSKA GOLF CLUB CHAMPIONSHIP

IV MISTRZOSTWA SPAR POLSKA GOLF CLUB CHAMPIONSHIP

Emocje po wyjątkowym turnieju nadal drzemią w naszych wspomnieniach, dlatego zapraszamy do przeżycia raz jeszcze tego wydarzenia i zapoznania się z relacją z minionego piątku.

21 czerwca 2019 r. już po raz IV w historii Klubu odbyły się jego Mistrzostwa. Turnieje tego rodzaju są okazją do spotkania wszystkich członków, zacieśnienia wzajemnych relacji, a zwycięzcy oprócz satysfakcji z wygranej zyskują respekt i szacunek w oczach pozostałych Klubowiczów.

Mając na uwadze, iż do wyłonienia Mistrza Klubu potrzebne będzie rozegranie dwóch rund, dzień zawodów rozpoczęliśmy wcześnie – już o 7 rano na jego uczestników czekało pyszne śniadanie w Domu Klubowym Śląskiego Klubu Golfowego. Następnie po krótkiej odprawie zawodnicy udali się na driving range, celem rozgrzewki. Pierwszy flight wystartował punktualnie o 8.00. Słoneczna pogoda dopisała, lecz swoistą tradycją SPAR Polska Golf Club Championship stały się intensywne, przelotne burze, które i tym razem postanowiły nie ominąć turnieju rozgrywanego na polu golfowym w Siemianowicach Śląskich.

Pierwsza runda wyłoniła lidera w klasyfikacji brutto, którym był Wojciech Chyliński uzyskując rewelacyjny wynik tylko o jedno uderzenie wyższy w stosunku do par pola. Tuż za Nim z uplasował się Filip Płaszczykowski (+4) i Piotr Skotarski (+5). W klasyfikacji netto listę liderów otwierał Adam Dziedzic z fenomenalnym wynikiem (-6). Aby zostać mistrzem klubu należy prezentować równą formę, odporność psychiczną oraz wysokim poziom nie tylko przez jedną rundę. Tu nie mogło być przypadku! Po przerwie obiadowej zostały ustalone nowe flight, które wystartowały na kolejne 18 dołków celem finalnego rozstrzygnięcia turnieju.

Druga runda przyniosła wiele nieoczekiwanych zmian! Nie ułożyła się ona po myśli Wojtka, który z pierwszego miejsca finalnie zakończył turniej poza podium, natomiast Filip Płaszczykowski po dwóch równych rundach oraz rozsądnie prowadzonej grze już po raz drugi w historii SPAR Polska Golf Club – został Mistrzem Klubu! Na podium towarzyszyli mu Leszek Bać oraz Piotr Ludyga, który uzyskał identyczny wynik z Januszem Stokłosą, lecz lepsza druga runda zaowocowała trzecim miejscem na podium dla Piotra.

W kategorii netto działo się niewiele mniej! Lider również nie utrzymał swojego pierwszego miejsca, zasługą tej roszady była życiowa runda Małgorzaty Mokrzyckiej-Kwaśnik, która finalnie po dwóch rundach uzyskała identyczny wynik co Adam Dziedzic. Zgodnie z regulaminem „lepsza druga runda decydowała”, kto miał stanąć na najwyższym stopniu podium, tym samym Małgorzata Mokrzycka-Kwaśnik zwyciężyła w kategorii netto! Nagrodę na przysłowiowym „pudle” obierała w towarzystwie dwóch mężczyzn, tj. Adama Dziedzica i Tomasza Romana, którzy zajęli kolejno drugie oraz trzecie miejsce w tej kategorii.

Uczestnicy choć zmęczeni byli niezwykle zadowoleni z rozegranych zawodów. Zwycięzcy odebrali pamiątkowe puchary oraz wartościowe vouchery na zakupy golfowe. Wszyscy Zawodnicy chwalili wyjątkową atmosferę zawodów, perfekcyjnie przygotowane pole golfowe oraz wyśmienitą regionalną kuchnię. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim Klubowiczom, którzy podjęli wyzwanie uczestnictwa w IV Mistrzostwach SPAR Polska Golf Club Championship, jak również wszystkim osobom, które były odpowiedzialne za organizację turnieju – to dzięki Nim mogliśmy być uczestnikami tego corocznego, wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że na kolejnych Mistrzostwach Klubu spotkamy się już za rok. Gratulujemy Uczestnikom, a w szczególności Zwycięzcom!

Zapraszamy do Galerii, w której znajdują się zdjęcia z turnieju.

Poniżej szczegółowe wyniki:

Klasyfikacja brutto

1   Płaszczykowski, Filip  SPAR Polska Golf Club  76  77   +9   153 – Mistrz Klubu SPAR Polska Golf Club 2019

2   Bać, Leszek  SPAR Polska Golf Club  78  79   +13   157

3   Ludyga, Piotr  SPAR Polska Golf Club  83  76   +15   159

Klasyfikacja netto

1   Mokrzycka-Kwaśnik, Małgorzata  SPAR Polska Golf Club  72  66   -6   138

2   Dziedzic, Adam  SPAR Polska Golf Club  66  72   -6   138

3   Roman, Tomasz  SPAR Polska Golf Club  77  65   -2   142