BRĄZOWY MEDAL KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI GRUPY B

BRĄZOWY MEDAL KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI GRUPY B

Lipiec 2019 stoi pod znakiem Klubowych Mistrzostw Polski. SPAR Polska Golf Club od początku swojego istnienia zawody tej kategorii traktuje niezwykle poważnie, co widać po corocznie uzyskiwanych, znakomitych wynikach! W tym roku zawodnicy z Drużyny B, w grupie kwalifikacyjnej Mistrzostw Polski przeszli samych siebie, ponieważ po 4 długich dniach rywalizacji wracają do domu z brązowym medalem!

Tegoroczne Citi Handlowy Polish Club Championship B rozgrywane na wspaniałym polu Mazury G&CC gościło aż 26 drużyn mających chęć podjęcia rywalizacji o to prestiżowe podium! Wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik” – doskonała organizacja, perfekcyjnie przygotowane pole oraz pogoda, która dopisywała przez wszystkie dni! Czego chcieć więcej? Tylko medalu! Nasz drużyna w składzie: Leszek Bać, Karol Bać, Piotr Skotarski, Mateusz Papużyński, Tomasz Roman, Łukasz Dziedzic – kapitan, Lech Kozłowski – rezerwowy, odpowiedzieli na te oczekiwania z naddatkiem – odnosząc niecodzienny sukces! Trudno wyróżnić najlepszego zawodnika tych zawodów. Mają one charakter drużynowy, dlatego wszyscy w równym stopniu przyczynili się do tego osiągnięcia!

Poniżej relacja z poszczególnych dni turnieju.

Dzień Pierwszy – runda stroke play brutto

Jak wiadomo nie od dziś jest to najważniejszy dzień zawodów, ponieważ decyduje on o przydzieleniu do grupy match play. Po rundzie stroke play brutto SPAR Polska GC uplasował się na bardzo wysokim, tj. 9 miejscu. Głównie za sprawą wyniku Leszka Bacia, który w pięknym stylu osiągnął 78 uderzeń brutto. Dzięki tak tej wysokiej pozycji nasza Drużyna znalazła się w grupie pierwszej z następującymi rywalami: Łódź Open Golf Club – A, Krakowski Klub Golfowy 2002, Pierwszy Lubelski Klub Golfowy. Zdecydowanym faworytem tej grupy był Łódź Open Golf Club. Po emocjonującym dniu, z dobrymi humorami nasi Zawodnicy relaksując się w komfortowych warunkach przygotowywali się mentalnie na kolejne dni walki.

Dzień drugi – match play

Rundy match play rozgrywane są w dwóch turach, tj. porannej oraz popołudniowej.

Pierwszy poranny mecz rozgrywaliśmy z Pierwszym Lubelskim Klubem Golfowym. Pomimo podjęcia rękawicy, musieliśmy uznać wyższość rywala. Zmagania zakończyły się wynikiem 3,5 do 1,5 dla Lublina. Na pochwałę zasługuje bardzo dobry, wygrany mecz Mateusza Papużyńskiego oraz remis wywalczony przez Leszka Bacia.

W rundzie popołudniowej przyszło nam rywalizować z Łodzią, która była liderem i… bezspornym faworytem tego meczu. Jak w sporcie bywa wyniki na papierze, często nie przekładają się na rzeczywistość! Tym razem ten pogląd znalazł idealne zastosowanie, ponieważ w tym meczu, ku zaskoczeniu wszystkich – zmotywowany po porannej porażce SPAR Polska GC wygrywa 3:2 z Łódź Open GC. Ponownie rewelacyjnie spisuje się Mateusz, dodatkowo swoje mecze wygrywa Piotr Skotarski i para Fourball, która zapewnia decydujący punkt. Sensacją dnia zostaje Lech Kozłowski, który na sześciu dołkach zagrał dwa birdie i cztery pary zapewniając zwycięstwo drużynie!

Dzień trzeci

Kolejny dzień rywalizacji match play.

Poranna runda decydowała o prawie do walki o medalowe miejsca… Jak możemy sobie wyobrazić nerwy oraz motywacja naszych zawodników przekraczała wszystkie dozwolone normy! Szansa na zajęcie pierwszego miejsca w grupie była na wyciągnięcie ręki. Aby tak się stało musiały zostać spełnione dwa warunki, tj. SPAR Polska GC MUSIAŁ wygrać z Krakowskim Klubem Golfowym 2002, a koledzy z Lublina musieli przegrać z pretendentem do zwycięstwa – Lodzią. Co stało się dalej… Łódź gładko wygrała z Lublinem, dlatego wszystko było zależne tylko od naszych Zawodników. Niezawodny Mateusz, wygrana Leszka Bacia i Tomasza Romana oraz remis Piotra Skotarskiego dały zwycięstwo! Pierwsze miejsce w grupie stało się rzeczywistością! Runda popołudniowa będzie decydowała o szansie walki nawet o złoto!

Popołudniowy półfinał z faworyzowaną drużyną z Częstochowy, niestety zakończył się przewidywaną porażką. Pomimo godnej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Nasi dotychczasowi liderzy zaliczyli chwilowy spadek koncentracji przez co przegrali swoje mecze. Honoru do samego końca bronili Tomasz Roman i Fourbal w składzie Karol Bać i Łukasz Dziedzic. Mecz zakończyliśmy przegraną 3 do 2. Czy nasi zawodnicy byli zawiedzeni? Apetyt rośnie zawsze w miarę jedzenia, aczkolwiek wiedzieli, że i tak stoją przez szansą na ogromny sukces. Motywacja i koncentracja była na najwyższym poziomie,! Mieli świadomość, iż przed nimi ostatni dzień zawodów, ostatnie 18 dołków rozegrane Olimpic GC dzieli ich od brązowego medalu Klubowych Mistrzostw Polski.

Dzień czwarty

Finałowy dzień rywalizacji przyniósł zmianę warunków pogodowych, duże zachmurzenie i przelotne, lecz intensywne opady nadały zmaganiom nad wyraz poważnej atmosfery. Pierwszy mecz kończy Mateusz, który ostatnim puttem – remisuje go i zapewnia 0,5 pkt dla drużyny!

Pokonany z pola golfowego schodzi Tomasz Roman, któremu nie udaje się pokonać lidera Olimpc GC – Andrzeja Wierzbę. Aktualny rezultat to: 1,5 do 0,5 dla drużyny Przeciwnika.

Dla odmiany rewelacyjną rundę rozgrywa Karol Bać, który pokonuje faworyzowanego Tomasza Lewczyka aż 4&3! Mamy remis!

Sytuacja układa niezbyt przyjaźnie gdyż w trwających dwóch ostatnich meczach przewagę mają przeciwnicy. Piotr Skotarski wiedząc, że musi przynieść jeden punkt, na ostatnim dołku odwraca losy całego meczu, wygrywając swój pojedynek! W ogólnym rozrachunku daje nam to wynik remisowy… co oznacza nie mniej nie więcej niż tylko DOGRYWKĘ O BRĄZOWY MEDAL!

Kapitan drużyny, do dogrywki wyznacza Karola Bacia i Mateusza Papużyńskiego. Okazało się to znakomitym wyborem! Karol zagrywa fenomenalnego drive’ a! Mateusz drugim uderzeniu wchodzi w okolice greenu… chip i putt daje birdie. Przeciwnicy są w stanie zrobić tylko para – co oznacza, że w pięknym stylu brązowy medal zdobywa SPAR Polska Golf Club!

Niesłychanie emocjonujące turniejowe dni kończą się ceremonią, na której zawodnicy z radością odbierają brązowy medal Mistrzostw Polski.

Nic dodać, nic ująć – tylko się cieszyć i gratulować! Co niniejszym czynimy – GRATULACJE DLA CAŁEJ DRUŻYNY! Dziękujemy wszystkim za wsparcie!